Keď som išla na kurz 1. stupňa naozaj som netušila, že cchi-kung mi zmení život. Začalo to na úrovni zdravia. Dlho som sa trápila s oslabenou imunitou a častými chorobami rôzneho druhu. Prostredníctvom zmeny stravy a cchi-kungu som sa dostala ku svojmu prvému roku bez zdravotných problémov. Okrem toho, cchi-kung mi niekoľko krát pomohol aj pri akútnych problémoch, ako bolesti hlavy, menštruačné bolesti a pod. Mne osobne už po jednej meditácií tieto bolesti zmiznú. Postupne však začal cchi-kung meniť aj hlbšie aspekty môjho života. S postupným uvoľnením a utíšením som sa začala viac ponárať do seba a začala som sa spoznávať. Stala som sa oveľa pokojnejšou bytosťou, ktorá nereaguje neuvážene na životné situácie. Verím životu, aj tomu, že všetko sa deje pre moje najvyššie dobro, preto na situácie, ktoré sa pre mňa momentálne javia ako „náročné“ už nereagujem impulzívne, ale snažím sa ich s pokojom vyriešiť. To čo sa vyriešiť nedá, iba prijímam. Cchi-kung ma naučil počúvať aj samú seba, viem, že všetky odpovede už mám, stačí sa obrátiť do svojho vnútra. Vediem vedomejší a prítomnejší život, a najlepšie je na tom to, že šťastný a naplnený život je v cchi-kungu iba začiatok. Táto zmena osobnosti má dopad aj na partnerský vzťah, ktorý je oveľa lepší ,a taktiež na vzťahy s ostatnými ľuďmi okolo mňa. Samozrejme myslím si, že cchi-kung nie je jedinou cestou, ako toto dosiahnuť, ale má veľkú výhodu v tom, že má vybudovaný systém, viete presne, čo a kedy máte cvičiť a môžete sa poradiť s úžasnými inštruktormi ako je Miro, ktorých na Slovensku máme. V neposlednom rade som vďaka cchi-kungu spoznala skvelých ľudí po celom Slovensku a navštívila som krásne miesta.

Karolína Bojková,

TRÉNERKA A NUTRIČNÝ PORADCA

Čchi-kung mi v podstate mení život za pochodu. Začalo to zlomeninou stavca, ktorá bola odporúčaná na operáciu „zašróbovaním“. Ako fyzioterapeut viem, že po takomto zákroku už sa v podstate nenávratne mení kvalita života a žiadne metódy, ktoré som vo svojej profesii dovtedy spoznal mi v podstate dlhodobé riešenie neponúkli. Cvičenie čchi-kungu spojené s Image medicínou mi pomohli prekonať najťažšie chvíle a nielen neskončiť pod skalpelom ale i ostať práceschopný, ba čo viac, radovať sa zo života. Miro je skvelý odborník a človek so srdcom na pravom mieste-v strednom dantiane 🙂

Matej Marec,

fyzioterapeut

Po terapiách čínskej image medicine (CIM) v r.2018 mi odišli úzkostné stavy, ktorými so dlhodobo trpela. Postupne vymizli bolesti, niektoré boli chronické. Zlepšil sa mi: spánok, upravil sa mi menštruačný cyklus a s ním spojené hormonálne výkyvy. Zlepšil sa celkovo zdravotný stav ako po fyzickej stránke, tak aj po psychickej.  Po zlepšení mojej celkovej kondície sme sa v r.2020 s partnerom rozhodli mať dieťa. Doktormi bola diagnostikovaná nízka ovariálna rezerva – nedostatočná tvorba vajíčok.

 Napriek stanovenej diagnóze som po ďalšej sérií terapií CIM zameraných na problém s reprodukciou, s partnerom dva krát spontánne otehotnela, aj keď s neúspešným koncom. V r.2021 sme absolvovali cyklus umelého oplodnenia, naše šance boli opäť diagnostikované na menej ako minimálne, no s pomocou ďalších terapií CIM sa podarilo jedno krásne embryo. Žiaľ v záverečnej fáze zatiaľ s neúspešným koncom. Ale nevzdávam to !Ďakujem za vyriešenie psychických problémov a úzkostných stavov (strach a hnev, nervozita, nerozprávanie (nulová komunikácia), veľmi nízka chuť na sex, poruchy spánku  –  nepokoj a časté budenie alebo obdobie spavosti. 

Ďakujem za vyriešenie fyzických prejavov problémov: bolesť kĺbov, hlavne kolená a bedrá, bolesti krčnej chrbtice, chronické bolesti v oblasti pečene a žlčníka, a pravého palca na nohe, presilená pravá ruka, búšenie srdca, zadychávanie sa už pri menej namáhavých činnostiach, bolestivá menštruácia (rozhádzané hormóny), bolesť svalov (najmä stehná), celková neustála únava, občasné bolesti hlavy, častý herpes na ústach (najmä v zime).

Martina Sapietová,

38 r. opatrovateľka